آموزش زبان انگلیسی و کامپیوتر
وقتی چترت خداست بگذار ابر سرنوشت هر چقدر میخواهد ببارد ... 
قالب وبلاگ

 شفاعت حضرت زهرا(س):

 مسأله شفاعت، چیزی است که ریشه‏ی قرآنی و حدیثی داشته و ضرورت مذهب به حساب می‏آید. بنابراین، یکی از شفعای روز قیامت- آن هم در حد وسیع- حضرت فاطمه‏ی زهرا علیهاالسلام می‏باشد که در اینجا توجه شما را به مضمون دو حدیث که از طریق حضرت سلمان و جابر جعفی آمده است جلب می‏کنم:  
روزی سلمان به پیامبر صلی اللَّه علیه و آله خدا گفت: ای مولای من! تو را سوگند به خدا، از عظمت فاطمه علیه‏السلام در روز قیامت تعریفی بفرمایید.  

 پیامبر خدا صلی اللَّه علیه و آله با تبسم رو به سلمان کرد و فرمود: سوگند به آن آفریدگاری که جانم در دست اوست، فاطمه علیهاالسلام را در آن روز بر ناقه‏ای از ناقه‏های بهشت سوار می‏کنند، جبرئیل و میکائیل به ترتیب از راست و چپ او حرکت می‏نمایند. امیرالمؤمنین پیشاپیش و حسن و حسین از پشت سر، وی را همراهی می‏کنند، تا بدین طریق فاطمه علیهاالسلام از پل‏صراط می‏گذرد و پس از گفتگوهای زیاد، آنگاه خطاب می‏رسد: فاطمه! هرچه می‏خواهی بخواه. دخترم عرض می‏کند:  
بار الهی! از تو می‏خواهم علاقه‏مندان خود و فرزندانم حسن و حسین را در آتش مسوزان. خطاب می‏رسد: یا فاطمه! سوگند به عزت و جلالم، دو هزار سال پیش از خلق آسمانها و زمین، بر خودم لازم کرده‏ام که این حاجت تو را برآورم .  

 جابر جعفی نیز به حضور امام باقر علیه‏السلام رسیده، عرض کرد: فدایت شوم، حدیثی در مورد فاطمه علیهاالسلام بفرمایید، که با نقل آن، شیعیان را خوشحال کنم.
حضرت فرمودند: در روز رستاخیز منابری از نور برای پیامبران نصب می‏گردد، که منبر رسول خدا از همه مجلل‏تر است و همچنین منبرهایی برای اوصیا در نظر می‏گیرند که جایگاه علی علیه‏السلام از همه بالاتر می‏باشد آنگاه نوبت به فرزندان انبیا می‏رسد که مقام حسن و حسین علیهماالسلام بس منیع‏تر است. سپس نوبت فاطمه علیهاالسلام فرامی‏رسد و او را با تجلیل و شکوه بی‏نظیر به محشر آورند و کنار در بهشت قرار می‏گیرد، ولی داخل آن نمی‏شود و می‏گوید: خدایا! از تو مسالت می‏دارم که مقام مرا در همچو روزی برای اهل محشر معلوم کنی.
از جانب خدا ندا می‏رسد: ای دختر پیامبر! برگرد به سوی اهل محشر و هر که را از علاقه‏مندان خود یافتی شفاعت کن.  
امام باقر علیه‏السلام می‏فرمایند: به خدا سوگند، فاطمه علیهاالسلام شیعیان خویش را یکی پس از دیگری انتخاب نموده و داخل بهشت می‏نماید، همان طوری که پرنده‏ها دانه‏ها را برمی گزینند، و سپس شیعه‏های آن حضرت نیز، خود شفاعت نموده و علاقه‏مندان فاطمه علیهاالسلام را به بهشت داخل می‏کنند...   

انشاءالله حضرت زهرا سلام الله علیها شافی همه ی ما بشن صلوات... 


خدایا... 

خدایا به سوز دل مولا علی (ع) 

              و به پهلوی بشکسته ی زهرای مرضیه(س) 

                       قَسمت می دهیم که فرج منتقم شان را برسانی .. آمین 


 آثار و برکات تسبیح حضرت زهرا(س):

تسبیح حضرت فاطمه (س) در عین سادگی (34 مرتبه الله اکبر، 33 مرتبه الحمدالله و 33 مرتبه سبحان الله) از فضایل، آثار و برکات عدیده ای برخوردار می باشد به نحوی که پیامبر اکرم (ص) وقتی می خواهند آن را به دخت گرامی اش تعلیم دهند می فرمایند: چیزی را به تو عطا و تعلیم می کنم که از دنیا و هر آنچه در آن است ، بهتر می باشد. تسبیح حضرت زهرا علیهاالسلام از آثار و برکات بسیارى برخورداراست که از جمله‏ى آنها:

نجات از شقاوت :

امام صادق علیه‏السلام در این رابطه مى‏فرماید: اى اباهارون! ما بچه‏هاى خود را همانطور که به نماز امر مى‏کنیم به تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام نیز امر مى‏کنیم. تو نیز بر آن مداومت کن، زیرا هرگز به شقاوت نیفتاده است بنده‏اى که بر آن مداومت نموده است.

دورى شیطان و خشنودى خدا :

امام باقر علیه‏السلام مى‏فرماید:هرکس تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام را بجا آورد و پس از آن استغفار کند، موردمغفرت قرار مى‏گیرد، و آن تسبیح به زبان صداست، و در میزان (اعمال) هزار(ثواب) دارد، و شیطان را دور کرده، و خداى رحمان را خشنود و راضى مى‏نماید. و همچنین از  امام صادق علیه‏السلام منقول است: که چون آدمى در جاى خواب خود مى‏خوابد، فرشته‏ى بزرگوارى و شیطان متمردى به سوى او مى‏آیند، پس فرشته به او مى‏گوید: روز خود را به خیر ختم کن و شبرا با خیر افتتاح کن، و شیطان مى‏گوید: روز خود را با گناه ختم کن و شب رابا گناه افتتاح کن. اگر اطاعت فرشته کرد و تسبیح حضرت زهرا علیهاالسلام رادر وقت خواب خواند، فرشته آن شیطان را مى‏راند و از او دور مى‏کند، و اورا تا هنگام بیدارى محافظت مى‏کند، پس باز شیطان مى‏آید و او را امر به گناه مى‏کند و ملک او را به خیر امر مى‏کند. اگر از فرشته اطاعت کرد وتسبیح آن حضرت را گفت آن فرشته، شیطان را از او دور مى‏کند و حق تعالى عبادت تمام آن شب را در نامه‏ى عملش مى‏نویسد.

شفاى کم‏شنوایى و درد جسمانى:

تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام بنا بر شواهد روایى و تاریخى در بعضى موارد بربیماری هاى جسمى نیز مؤثر بوده و باعث درمان بیمارى گوش شده است.

برائت از دوزخ و نفاق:

رسول گرامى اسلام فرموده است: هرکسذکر خداى عزوجل را بسیار کند خداوند او را دوست دارد، و هر که ذکر خدا رابسیار کند براى او دو برائت (منشور آزادى) نوشته شود: یکى برائت از آتش جهنم، و دیگرى برائت از نفاق و دورویى. لذا تسبیح صدیقه‏ى طاهره اگر با شرائطش انجام پذیرد، موجب برائت از دوزخ و نفاق مى‏گردد.

غفران الهى:

امام صادق علیه‏السلام مى‏فرماید:هرکس تسبیح حضرت فاطمه‏ى زهرا علیهاالسلام را قبل از اینکه وضع خود را بعد ازنمار واجب عوض کند، بجا آورد، خداى متعال او را مشمول مغفرت خودمى‏گرداند.

[ سه‌شنبه 5 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ] [ 10:41 ب.ظ ] [ طلوع و Angel ] [ نظرات (2) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 79681

پیچک